Delavnica

27. januar 2021 ob 10. uri

Z uveljavljanjem odprte znanosti se spreminja tudi vloga knjižničark in knjižničarjev v raziskovalnem procesu. Na delavnici, namenjeni predvsem knjižničarkam in knjižničarjem v visokošolskih ustanovah in raziskovalnih institucijah in sodelavcem v raziskovalnih pisarnah, bomo predstavili vire in orodja za podporo ustreznemu ravnanju z raziskovalnimi podatki. Predstavili bomo tudi novi dokument 23 točk za knjižničarke in knjižničarje, ki na enem mestu ponuja vire za podporo pri delu z raziskovalnimi podatki. Na vodeni razpravi bodo udeleženci lahko izmenjali izkušnje in se povezali s kolegi in kolegicami.

Dogodek organizira delovna skupina slovenskega vozlišča združenja Research Data Alliance. Udeležba je brezplačna, prosimo pa, da se za sodelovanje prijavite na povezavi. Udeleženci lahko prejmejo potrdilo o udeležbi. Vljudno vabljeni!

10:00-10:05 Uvodni nagovor (Irena Vipavc Brvar, Arhiv družboslovnih podatkov)
10:05-10:40 Podpora knjižničarjem na področju odprte znanosti

Podatkovne storitve in knjižničarji (Arhiv družboslovnih podatkov, Irena Vipavc Brvar, Ana Inkret, Sonja Bezjak)
                    Odprta knjižnica (Mitja V. Iskrić, Centralna tehniška knjižnica UL)