Ta spletni seminar je bil zasnovan za razpravo o različnih pristopih k Citizen Science, ki sta jih pripravila delovna skupina LIBER in ECSA Citizen Science skupaj z univerzo Leiden, z namenom odkrivanja sinergij in potencialnih priložnosti za sodelovanje. Med spletnim seminarjem govorci obravnavajo: dosežke pri napredovanju državljanske znanosti v knjižnicah in univerzah; organizacija dejavnosti Citizen Science na univerzah, vključno z „strojnico“ (engine room) Citizen Science na Univerzi Južne Danske; kako vključiti dejavnosti Citizen Science za raziskovalne in izobraževalne namene z izmenjavo najboljših praks, politik in programov za izmenjavo; iskanje najboljšega mesta za Citizen Science v matriki fakultet, raziskav od zgoraj navzdol in sodelovanja od spodaj navzgor. Govorniki:
Tiberius Ignat, direktor služb za znanstveno znanje (SKS)
Anne Kathrine Overgaard, vodja zunanjih projektov na Fakulteti za zdravstvene vede Univerze Južne Danske
Thomas Kaarsted, namestnik direktorja knjižnice na Univerzi Južne Danske
Margaret Gold koordinatorka laboratorija Citizen Science Lab na Univerzi v Leidenu