Open Research Europe je bil sprejet za indeksacijo v Inspecu, vodilnem orodju za odkrivanje za publikacije fizike, računalništva, elektronike in inženiringa. Po opravljenem medsebojnem pregledu bodo članki, objavljeni na platformi Open Research Europe Platform, na voljo v Inspecu, s čimer bo vsebina Open Research Europe še bolj odprta.

Članki o programskih orodjih: predstavite svoje delo širši raziskovalni skupnosti. Vsako področje raziskovanja temelji na programski opremi, ki spodbuja odkrivanja, zato Open Research Europe objavlja več kot samo tradicionalne raziskovalne članke. Članki o programskem orodju raziskovalcem in programskim inženirjem nudijo možnost objave, ki poudarja njihovo delo. Odgovarjajo na vprašanja o tem, zakaj se razvija programsko opremo, podrobnosti o uporabljeni kodi, metodi in analizi, primere nizov vnosa podatkov, primere izhodov (outputs) in kako jih interpretirati ter nasvete, kako povečati potencial orodij.

Varovanje kulturne dediščine
Evropska kulturna dediščina vključuje vrsto materialnih dobrin in nepremičnih struktur ter nesnovno dediščino, ki se kaže v ustnih tradicijah in izražanju, uprizoritvenih umetnostih, družbenih praksah, obredih in prazničnih dogodkih ali tradicionalni obrti. V tej zbirki si Open Research Europe in gostujoči svetovalki Estefanía López Salas in Bojana Bojanic Obad-Scitaroci prizadevajo združiti raznolike raziskave in osvetliti vrsto načinov, kako univerze, znanstvene skupnosti in industrija na evropski, nacionalni, regionalni, in lokalne ravni si prizadevajo za varovanje evropske kulturne dediščine. Teme, ki jih zanimajo, vključujejo, vendar niso omejene na:
•    Varstvo in ohranjanje kulturne dediščine
•    Digitalne tehnologije za kulturno dediščino
•    Digitalizacija kulturne dediščine
•    Infrastrukture za predstavitev in interpretacijo kulturne dediščine
•    Podnebne spremembe in raziskovanje kulturne dediščine

Odkrijte raziskave in dodajte vaše ugotovitve v sklopu Varovanje kulturne dediščine.